من همیشه عادت دارم اسم‌های عجیب و غریب روی خانواده‌ام بگذارم. پریشب به همسرم گفتم مراد و به پسرم گفتم مَلِک! تا این را گفتم خانم پرید و گفت: عه ملک اسم پدر بزرگمه!
گفتم: خدا بیامرزتش، حتما دلیلی داشته که اسمش اومده، بزار یک فاتحه براش بخونیم. فاتحه رو خوندیم و گذشت تا امروز که خانمم پیام داد: یکی از بستگان گفته دنبال نماز و روزۀ استیجاریه، دنبال قیمتش بگرد که چقدره.
قیمت را پیدا کردیم و گفتم برای زنده‌ها که نمی‌شود نماز و روزۀ استیجاری خواند. بعد کاشف به عمل آمد که این نماز و روزۀ استیجاری برای مرحوم ملک است.
خدا برای ما تقوا نداشته‌ها هم مِن حیثُ لا یَحتَسِب روزی‌اش را می‌رساند، فکر کن با تقواهایش چه حال و هوایی دارند.
استادِ عشق یک هفته پیش می‌گفت یکی از علما همیشه وقتی در کاری گیر می‌کرد هزینه‌ای را نذر امواتی می‌کرد که ورثه ندارند و بی کَس‌اند. خیلی سریع کارش راه می‌افتاد و حاجتش را می‌گرفت.
تا خدا هست، هیچ کسی بی کَس نیست.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عروسک چوبی داودچت,داود چت,داوودچت,داوود چت,داودگپ,داوودگپ ░░ ◄فروشگاه بنر و هیدر و قالب سایت یا وبلاگ ► ░░ دکلمه غزلیات حضرت حافظ قهوه گانودرما - موکا - هات چاکلت - سوپریم خرید و فروش و رهن و اجاره انواع دستگاه سوسیس پر کن Oracle Database Administrator علی فکاری مد و پوشاک | کیف، کوله پشتی و کفش